משלוח מהיר עד הבית חינם בהזמנה מעל 300 ₪
Picture of לירן ווקנין

לירן ווקנין

מנהל VITEV ISRAEL וחובב מים מושבע

נוגדי חמצון – הדרך לעזור לגוף להגיע לאיזון מושלם.

הכירו את נוגדי החמצון והשפעתם על הגוף.

המושג “נוגדי חמצון” הפך למילה הלוהטת החדשה בתחום הבריאות. יותר אנשים נחשפים ליתרונות הבריאותיים של מאכלים ומשקאות המכילים בתוכם רמות גבוהות של נוגדי חמצון ובוחרים להתאים לעצמם תפריטים מיוחדים על מנת לצרוך יותר נוגדי חמצון.
אז מהם בעצם נוגדי חמצון?

ערך ה-pH של הדם בגוף הוא כ-7.4, כלומר בסיסי/אלקליני מעט, והוא לא משתנה כמעט.
זוהי רמת החומציות האידאלית לפעילות של חלבונים רבים בגופנו ולשמירה על שלמות התאים.

עקב התקפה מתמדת של חומרים מחמצנים על גופנו הנמצאים באוכל שלנו, בשתייה מתוקה, מעישון ואף מזיהום האוויר, נוצר מצב שבו הגוף סובל מרמת חומציות גבוהה/נמוכה שעלולה להזיק לו באופן ישיר ( גם בטווח קצר וגם בטווח ארוך)
חמצון הוא תגובה כימית שבה אלקטרונים הופכים מחומר מסוים למחמצן. תגובות חמצון יוצרת רדיקליים חופשים בגוף, שמתחילים תגובות שרשרת שפוגעות באי הגוף שלנו. רדיקלים חופשיים קשורים לבעיות בריאותיות רבות, בהן סוכרת, מחלות לב ונזק לתאי העצב במוח, התורם למחלות כמו פרקינסון ואלצהיימר. הרדיקלים החופשיים יכולים לגרום גם לפגיעה בראייה, לדלקת פרקים ולהאצת תהליכי ההזדקנות.
נוגדי החמצון בולמים את תגובות השרשרת האלה באמצעות הסרה של אותם רדיקליים חופשיים. הם עושים זאת על ידי חיזור של מחמצנים בסביבתם ובכך הם בעצם מתחמצנים בעצמם. תכונתם החשובה של נוגדי החמצון היא שבמצבם המחומצן הם יציבים יחסית ובכך הם לא גורמים נזק. על אף שתגובות חמצון הן הכרחיות לחיים, הן יכולות גם להזיק. רמה נמוכה של נוגדי חמצון, או פעילות של מעכבי האנזימים של נוגדי החמצון, תפגע בתאים או תהרוס אותם.
נוגדי חמצון ( anti-oxidant ) הם חומרים אורגניים המנטרלים את נזקי הרדיקלים החופשיים בגוף ומסייעים בעיכוב תהליכי הזדקנות, מניעת מחלות ושמירה על מערכת החיסון. תפקידם בעצם לאזן את רמת החומציות בגופנו – וכתוצאה מכך, יש להם השפעות חיוניות שמאריכות את חיי התאים בגופנו.
מהסיבה הזאת ועוד מגוון של סיבות, תזונאים, רופאים ומאמנים ממליצים לאכול מאכלים כמו שקדים, עלים ירוקים, ואפילו תותים ופירות יער.

לנוגדי החמצון ישנם יתרונות בריאותיים רבים כגון:
– הגנה על העור
– עוזר להפחית סיכוי למחלות
עוזרים לסוכרתיים: כאשר יש סוכר גבוה בדם זה גורם לשחרור של רדיקלים חופשיים, נוגדי החמצון נלחמים בהם, מה שתורם, בין היתר, להפחתת תסמיני הסוכרת ולהקלה על החולה.
– התמודדות עם צרבות – עוזר לאזן את רמת החומציות ולהתמודד עם התקפי צרבות פתאומיים ואף למנוע אותם.

עכשיו נשאלת השאלה, מבלי לשנות את התזונה שלי או לצרוך תוספים מיוחדים, איך אני יכול להנות ממנה מוגברת של נוגדי חמצון?
התשובה פשוטה מאוד והיא היית מול העיניים שלו כל הזמן הזה…
דרך המים שאנחנו שותים!
הגוף שלנו מכיל 70% מים! אז למה לא “להשקות” אותו במים שעשירים בנוגדי חמצון ומינרליים ?
היות והמים שאנחנו שותים היום דרך מי הברז או ממערכות הסינון הביתיות (מערכות אוסמוזה הפוכה) עברו תהליכי סינון לא יעילים, הם אינם מכילים בתוכם רמות גבוהות של מינרליים ונוגדי חמצון ביחס למים אלקליניים, מסיבה אחת מאוד פושטה. כחלק מתהליך הסינון שהמים האלה עברו, גם החומרים המזיקים הוסרו מתוך המים אבל גם החומרים הרצויים הוסרו – חומרים ומינרליים כמו סידן, ברזל, מגנזיום וגם נוגדי חמצון.
VITEV הבינה שהדרך הטובה ביותר להעניק לגוף תוספת של מינרליים ונוגדי חמצון, הם דרך המים שאנחנו שותים! הרי ידוע שהגוף שלנו מורגה מ-70% מים. לכן VITEV החליטה לייצר קפסולות להעשרה במינרליים שתפקידם להחזיר למים את כל החומרים החיוניים שאבדו בדרך, כדי להביא את המים לרמת מים אלקליניים המכילים בתוכם רמות גבוהות של נוגדי חמצון ומינרליים חיוניים.

*השוואת ערך הגבה (רמת pH) בין סוגי מים שונים מראה את רמת החומציות או הבסיסיות (אלקליניות) של המים.
ככל שרמת ואיכות נוגדי החמצון והמינרלים במים מרוכזת יותר כך רמת ה-pH תהיה יותר בסיסית (אלקלינית) ופחות וחומצית.
פחות חומציות = יותר נוגדי חמצון = מים אלקלינים
* צבע המים משתנה בהתאם לרמת הpH בעזרת תרכיז מיוחד

בין אם אתם שותים מים ממערכות סינון, מים מהברז או אפילו מים מברי מים (כגון תמי 4 וכו’) קפסולות העשרה שלנו מתאימות לכל אדם ולא משנה באיזה צורה אתם אוהבים לשתות את המים שלכם.
לאנשים שאוהבים לשתות ישירות ממי הברז ( גם אם מותקנת מערכת סינון או לא ) המעשיר המינרלי הוא הפתרון האידאלי עבורכם, בעזרתו אתם יכולים להיות בטוחים שהמים שאתם שותים הם מים אלקליניים עשירים במינרלים ונוגדי חמצון.
לאנשים שאוהבים לשתות מים מברי מים (כגון תמי 4 וכו’) המים הללו עברו תהליכי סינון יעילים, יחד אם זאת הגיע הזמן לקחת את המים שלב אחד קדימה ולהנות מהם בדיוק כמו שהטבע התכוון, במיוחד בשביל זה פיתחנו וייצרנו את הקנקן המים האלקליניים הנייד.
בעזרת הקנקן תוכלו להעשיר את המים לרמה הגבוהה ביותר ולקבל תוספת של מינרלים ונוגדי חמצון, ככה שאתם יכולים להמשיך להנות מברי המים וגם לתת תוספת מינרליים למים שאתם שותים.

שתפו את הפוסט ברשת

נגישות