משלוח מהיר עד הבית חינם בהזמנה מעל 300 ₪
Picture of לירן ווקנין

לירן ווקנין

מנהל VITEV ISRAEL וחובב מים מושבע

פרק 4 – מהם יונים שליליים ולמה זה טוב לנו?

אל תטעו, אין שום דבר שלילי או לא בריא ביונים שליליים כי בדיוק כמו בסוללה – הגוף זקוק להמון מהם


בלי להיכנס לתורת האלקטרוניקה וחקר החשמל, נניח שרובנו מכירים את הסימנים של ה- וה+ המצויים בכל בטרייה ובעצם נחוצים להעברת מטען חשמלי מלא. אותו (–) מועבר באמצעות אותם יונים שליליים.

אך במקרה של גוף האדם בשונה מהבטרייה /מוצרי החשמל השונים- על מנת לספק לגוף אנרגיה הגוף זקוק רק ליונים השליליים ואילו יונים החיוביים מזיקים לו למעשה, הריכוזים הגבוהים ביותר של יונים שליליים מצויים באוויר טבעי ונקי.

יונים הם חלקיקים טעונים בלתי נראים באוויר – מולקולות או אטומים, הנושאים מטען חשמלי. חלקיקים מסוימים טעונים באופן חיובי וחלקם טעונים שלילית. במילים פשוטות, יונים חיוביים הם מולקולות שאיבדו אחד או יותר אלקטרונים ואילו יונים שליליים הם למעשה אטומי חמצן עם אלקטרונים טעונים במיוחד. יונים שליליים נמצאים בשפע בטבע, במיוחד סביב מפלים, באוקיאנוס, על החוף וכן מצויים לרוב גם בהרים וביערות.

כדורי קרמיקה ומינרלים היוצרים יונים שליליים בתהליך טבעי המשמשים במגוון מכשירים כגון ראשי מקלחת, מעשירי מים וקנקני מים אלקלינים

היתרונות הידועים של יונים שליליים:

הם מנטרלים רדיקלים חופשיים.

הם מחדשים את חילוף החומרים בתאים.

הם משפרים את תפקוד מערכת החיסון.

הם מטהרים את הדם.

הם מאזנים את מערכת העצבים האוטונומית.

והם מקדמים שינה עמוקה ועיכול בריא.

היתרון החשוב ביותר של יונים שליליים בטבע, הוא בכך שהם מנקים את האוויר מאלרגנים כמו אבקה, נבגי עובש, חיידקים ווירוסים. חוץ מזה הם גם מנקים את אוויר האבק, קשקוש של חיית מחמד ועשן סיגריות.

יונים שליליים מבצעים פונקציה זו על ידי הצמדתם לחלקיקים בעלי טעינה חיובית בכמות גדולה וטעינה שלילית של אותם חלקיקים. כתוצאה מכך נגיפים, חיידקים ונבגי אבקה אלו הופכים לכבדים מכדי להישאר באוויר ובכך הם מנועים מלהיכנס למעבר הנשימה שלך שם הם עלולים לגרום לך לחלות.

שתפו את הפוסט ברשת

נגישות