משלוח מהיר עד הבית חינם בהזמנה מעל 300 ₪
Picture of לירן ווקנין

לירן ווקנין

מנהל VITEV ISRAEL וחובב מים מושבע

פרק 9 – חשיבותם של מינרלים במים

ארגון הבריאות העולמי התריע ב-2005 על הנזקים שעלולים להיגרם מהיעדר סידן ומגנזיום במים מותפלים וב-2011 המליץ להוסיף סידן ומגנזיום למים המותפלים. ועדת עדין שהתכנסה בארץ ב-2007 המליצה על הוספת סידן ומגנזיום למים המותפלים, אך עד כה התווסף סידן בלבד.


 צריך לדעת כי במי נהרות ו/או אגמים אין כמעט מגנזיום – כלומר: מי הכנרת דלי מגנזיום ללא שום קשר להתפלה ובכל מקרה מי השתייה בישראל חסרים במינרל שחסר עד היום במי השתייה של כולנו.

מאחר שמגנזיום מעורב בחילוף החומרים בכל תאי הגוף, לחסר חמור במגנזיום יש השלכות בריאותיות על תפקוד שריר הלב, פגיעה באיזון ערכי הסוכר בדם והתפתחות סוכרת מסוג 2, עלייה ברמות השומנים בדם, בלחץ הדם, סיכון להתפתחות טרשת העורקים, ירידה במסת העצם ועוד.

מחקרים קליניים בארץ ובעולם מצאו כי לירידה במגנזיום יש קשר להעלאת הסיכון לתמותה ממחלות לב ועבור אנשים הסובלים ממחלות לב וגורמי סיכון, משום שהמחסור במגנזיום הוא כה משמעותי, כצעד מניעתי, במדינות רבות בעולם המפותח, נהוג להוסיף מגנזיום באופן יזום למי השתייה כדי להפחית את שיעור התחלואה והתמותה ממחלות לב.

ירידה במגנזיום במי השתייה פוגעת לא רק באדם אלא גם בצומח ובבעלי החיים, דבר שיש לו משמעות אקולוגית משמעותית. במרץ 2018 פורסם מחקר שבוצע בישראל והראה כי עקב השימוש במים מותפלים בחקלאות יש ירידה של 30% בשיעור המגנזיום בפירות ובירקות.

שתפו את הפוסט ברשת

נגישות